loading...
ناب اسکریپت
admin بازدید : 1126 شنبه 15 تیر 1392 نظرات (0)

در این بخش به آموزش کار کردن با ایمیل و کلیه ی امکاناتی مربوط به آن در پنل دایرکت ادمین خواهیم پرداخت. مباحث این بخش عبارتند از :

 1. ساختن اکانت ایمیل در دایرکت ادمین
 2. عوض کردن پسورد اکانت های ایمیل
 3. پاک کردن یک اکانت ایمیل
 4. ساختن یک ایمیل آدرس Catch-All و توضیح کاربرد آن
 5. استفاده از Forwarder ها و مدیریت آنها
 6. ساختن پاسخگوی خودکار و مدیریت آن
 7. ساختن پیامهای مخصوص تعطیلات و مدیریت آنها
 8. ساختن لیست ایمیل، تنظیم عضویت و لغو عضویت و مدیریت لیست های ایمیل
 9. تنظیم فیلترهای اسپم
 10. استفاده از وب میل

برای فراگرفتن نحوه ی استفاده از ایمیل در دایرکت ادمین از شما دعوت میکنم در ادامه ی مطلب با صبر و حوصله با ما همراه باشید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، تمام امکانات مورد نیاز ما در صفحه ی اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین و در بخش Email Managemenet قرار گرفته است. بنابراین پیش از هر کاری لازم است وارد کنترل پنل دایرکت ادمین خود شوید.

چگونه یک ایمیل بسازیم؟
1- برای شروع در پنل مدیریت خود بر روی آیکن E-Mail Account کلیک کنید.

اگر تا به حال هیچ اکانت ایمیلی هم نساخته باشید، کنترل پنل دایرکت ادمین به صورت پیشفرض یک آدرس با فرمت user@domain.com برای شما ساخته و در پنل شما قرار داده است. به هر حال ما با این ایمیل کاری نداریم و به ساخت و مدیریت اکانت های خودمان میپردازیم.

2- روی لینک Create mail account کلیک کنید.

3- پنجره ای با عنوان Create mail Account برای شما باز خواهد شد.

در بخش username میبایست یوزر مورد نظر ایمیل خود را وارد نمایید. مثلا info یا admin یا support و یا هر یوزر دیگری که مد نظر خودتان است.
در بخش Enter password پسورد مورد نظرتان را وارد کرده و در بخش Re-Enter Password همان پسورد را یک بار دیگر تکرار کنید. حتما پسوردی انتخاب کنید که بیش از 8 کارکتر بوده و از امنیتی بالایی برخوردار باشد.
در بخش آخر یعنی Email Qouta (Meg) میتوانید فضای ایمیل باکس خود را تعیین نمایید. در صورتی که در این قسمت رقم 0 را وارد کنید، فضای ایمیل شما نامحدود خواهد بود. البته باید در نظر بگیرید که در اینجا کلمه ی نامحدود به فضای اختصاص داده به اکانت هاستینگ شما محدود میشود. یعنی اگر شما هاست 1 گیگابایتی داشته باشید و مقدار فضای ایمیل خود را نامحدود انتخاب کنید، حداکثر فضایی که میتواند توسط ایمیل استفاده شود معادل 1 گیگابایت خواهد بود. به شما توصیه میکنم مقدار فضای ایمیل خود را همیشه رقمی کمتر از 250 مگابایت انتخاب نمایید و در عین حال از ورود ایمیل هایی با حجم بالا به آن جلوگیری کنید. چگونگی انجام این کار در آینده توضیح داده خواهد شد.
در پایان روی دکمه ی create کلیک کنید تا ایمیل شما ساخته شود.

پس از ساخته شدن ایمیل، اطلاعات آن برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد. توجه داشته باشید که اطلاعات موجود در بخش Pop3 Server و SMTP Server بعدا در ساخت اکانت ایمیل در آوت لوک به کار خواهد آمد پس آنها را به یاد داشته باشید.

 

چگونه پسورد یا حجم ایمیل خود را تغییر دهیم؟
پس از ورود به بخش E-Mail Accounts از طریق صفحه ی اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین به شکل زیر عمل کنید:
1- اکانت مورد نظرتان را پیدا کرده و جلوی آن بر روی change کلیک کنید.

2- پسورد جدید خود را در قسمت Enter New Password تایپ کرده و در بخش Re-Enter Password آن را دوباره تکرار نمایید.
3- در صورتی که مایلید در فضای ایمیل خود تغییر ایجاد کنید میتوانید رقم جلوی بخش Email Quota رقم مورد نظرتان را وارد نمایید.
4- روی دکمه ی Modify کلیک کنید تا تنظیمات مورد نظرتان بر روی اکانت اعمال شود.

 

چگونه اکانت ایمیل خود را حذف کنیم؟
برای حذف یک اکانت ایمیل پس از ورود به بخش E-Mail Accounts از طریق صفحه ی اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین به شکل زیر عمل کنید :
1- در جلوی اکانت مورد نظر تیکت Select را بزنید.
2- بر روی دکمه ی Delete در پایین اکانت کلیک کنید.
اگر مایل نیستید اکانت برای همیشه حذف شود و تنها قسد دارید کارکرد آن را برای مدتی متوقف کنید کافی است بجای Delete بر روی Suspend کلیک نمایید.

 

 

آشنایی با آدرس Catch-All و کاربردهای آن 

فرض کنید شخصی به یک آدرس ایمیل بر روی دامنه ی شما ایمیلی ارسال میکند. اما چنین ایمیلی در اکانت های ایمیل شما وجود ندارد که ایمیل به آن برسد. مثلا فرض کنیم شما فقط یک ایمیل info@domain.com دارید ولی شخصی به آدرس mail@domain.com برای شما ایمیل ارسال میکند. اینکه در این حالت چه اتفاقی برای ایمیل ارسال شده می افتد و این ایمیل به کجا هدایت میشود، کاری است که از عهده ی آدرس Catch-all بر می آید.
این امکان به شما 3 انتخاب میدهد :

 1. ایمیل دریافتی حذف شده و به ارسال کننده اطلاع داده شود که چنین آدرس ایمیلی وجود ندارد.
 2. ایمیل دریافتی بدون ارسال هشدار به ارسال کننده ی ایمیل حذف شود.
 3. ایمیل دریافتی به یک آدرس ایمیل معتبر فوروارد شود.
همانطور که میبینید آپشن سوم به شما اجازه میدهد تمام ایمیل های ارسالی را بدون توجه به اینکه به چه آدرسی (یک آدرس غلط) ارسال شده اند، در یک ایمیل معتبر دریافت کرده و بررسی نمایید.و اما چگونه میتوانیم یکی از این 3 تنظیم را بر روی اکانت های ایمیل خود اعمال کنیم؟ برای این کار به شیوه ی زیر عمل کنید :
ابتدا از طریق کنترل پنل دایرکت ادمین وارد مسیر Catch-All E-Mail شوید.

همانطور که مشاهده میکنید در این بخش سه آپشن متفاوت در اختیار شما قرار گرفته است :
انتخاب گزینه ی Fail باعث میشود هرگاه یک ایمیل به آدرسی اشتباه ارسال شود به فرستنده هشدار داده شود که این ایمیل وجود نداشته و صحیح نیست.
انتخاب گزینه ی Ignore باعث میشود که هرگاه ایمیلی به آدرسی اشتباه ارسال شود، ایمیل کاملا نادیده گرفته شده و حذف شود.
انتخاب گزینه ی آخر یا Address به شما اجازه میدهد که تمام ایمیل های اشتباه را به آدرسی صحیح هدایت نمایید.
در صورتی که گزینه ی آخر را انتخاب نمایید لازم است آدرسی که قرار است ایمیل های اشتباه به آن ارسال شوند را نیز انتخاب نمایید.
در پایان روی دکمه ی update کلیک کنید. هر زمان که لازم بود با گذراندن مراحل قبلی میتوانید این تنظیمات را تغییر دهید.
آموزش به کار گیری Forwarder ها و اعمال تنظیمات دلخواه 

کار Forwarder ها چیست؟
فورواردر ها وظیفه دارند ایمیل های شما را به آدرس/آدرسهای دیگری که تعیین میکنید ارسال نمایند. مثلا فرض کنیم شما مایل هستید تمام ایمیل هایی که به آدرس ایمیل info@domain.com شما ارسال میشوند را در اکانت ایمیل دیگر خود با آدرس support@domain2.com دریافت کنید. برای این کار لازم است روی ایمیل اول یک Forwarder تنظیم نمایید تا ایمیل های دریافت شده را به طور اتوماتیک به آدرس دوم ارسال نماید.
چگونه یک Forwarder بسازیم؟
برای این کار در کنترل پنل دایرکت ادمین خود و در بخش Email management بر روی Forwarders کلیک نمایید. تا صفحه ی زیر برایتان باز شود :

در صفحه ی باز شده بر روی لینک Create New E-Mail Forwarder کلیک نمایید.

برای ست کردن یک فورواردر کافی است در بخش Forwarder Name نام ایمیل مورد را وارد کرده و در بخش Destination Email آدرس ایمیلی که مایلید ایمیل ها از آدرس یاد شده به آن فوروارد شود را وارد نموده و در پایان روی دکمه ی Create کلیک کنید.
در صورتی که مایلید به طور همزمان برای چندین اکانت فورواردر ست کنید کافی است در بخش Forwarder Name نامهای مورد نظر خود را نوشته و آنها را با کاما از هم جدا کنید. توجه کنید که نباید بین نامها هیچ فاصله ای بجز کاما باشد.
در صورتی که مایلید ایمیلها همزمان به چندین آدرس متفاوت فوروارد شوند کافی است در بخش Destination ایمیل چندین ایمیل متفاوت تعریف کرده و آنها را با کاما از هم جدا کنید. در این بخش هم هیچ فاصله ای بجز کاما در میان ایمیلها قابل قبول نیست.
در بخش Destination Email بجز ایمیل، دو پارامتر دیگر نیز قابل قبول است. شما میتوانید در این بخش عبارت :fail: را وارد کنید. به این صورت هر ارسال کننده ای که به این آدرس ایمیلی ارسال کند پیغام عدم موفقیت آمیز بودن ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در این بخش عبارت :blackhole: را وارد نمایید. در این حالت هر ایمیلی که به این آدرس ارسال شود پذیرفته شده ولی حذف میشود!
چگونه یک فورواردر را حذف کرده و یا روی آن تغییر ایجاد کنیم؟
در کنترل پنل دایرکت ادمین خود و در بخش Email management بر روی Forwarders کلیک نمایید.
اگر مایلید فورواردر خود را تغییر دهید در جلوی فورواردر مورد نظر بر روی Modify کلیک کنید. در این بخش تنها قادر خواهید بود ایمیل مقصد را در فورواردر تغییر دهید و نام فورواردر قابل تغییر نخواهد بود.
اگر مایلید فورواردر خود را حذف نمایید، آن را انتخاب کرده و سپس بر روی Delete Selected کلیک کنید.
آموزش کار با Autoresponder ها و اعمال تغییرات بر روی آنها 

Autoresponder چیست؟
فرض کنیم شما یک سایت دارید که به طور دائمی آدرس آن در حال تغییر است و شما مایلید یک ایمیل داشته باشید که هر کس به آن یک پیام ارسال کند به طور اتوماتیک، بلافاصله آدرس جدید سایت شما را دریافت کند. خوب این دقیقا همان کاری است که autoresponder برای شما انجام خواهد داد.
کار Autoresponder یا پاسخگوی خودکار این است که بدون کوچکترین توجه به محتوای ایمیلی که دریافت کرده، یک پاسخ ثابت به ارسال کننده ی آن ایمیل ارسال نماید. مثلا در ازای دریافت یک ایمیل خالی (یا هر چیز دیگر)، آدرس شما را برای ارسال کننده بفرستد و یا مثلا فرستنده بتواند یک لیست قیمت از شما استعلام کند و …
چگونه یک Autorespnder بسازیم؟
برای این کار از پنل مدیریت دایرکت ادمین خود از بخش Email management گزینه ی Autoresponders را انتخاب نمایید تا صفحه ای مطابق زیر برایتان نمایش داده شود :

سپس در این صفحه بر روی لینک Create a New Autoresponder کلیک نمایید.

در بخش Responder Address نام اکانتی که مایلید قدرت پاسخگویی خودکار داشته باشد را وارد نمایید.
در قسمت Responder Message پیامی را که مایلید به طور اتوماتیک از این اکانت ارسال شود وارد کنید. به یاد داشته باشید که در این بخش استفاده از تگ های HTML قابل قبول نیست.
در پایان اگر مایلید تعداد ایمیل هایی که از این اکانت ارسال میشود را زیر نظر داشته باشید کافی است گزینه ی Send a CC to را انتخاب کرده و ایمیتان را در جلوی این گزینه وارد کنید.
در پایان روی Create کلیک نمایید.توجه : برای اینکه Autoresponder به درستی کار کند شما میبایست یک اکانت ایمیل و یا یک فورواردر مربوط به آن داشته باشید.
اگر مایلید که یک کپی از ایمیل دریافتی برای شما ذخیره شود لازم است یک اکانت ایمیل همنام با Autoresponder بسازید.
اگر مایلید ایمیل دریافتی ذخیره نشود و تنها به صورت خودکار به آن پاسخ داده شود لازم است یک فورواردر همنام با Autoresponder ساخته و مقدار Destination Email آن را بر روی :blackhole: تنظیم کنید تا ایمیل های دریافتی ذخیره نشده و تنها به آنها پاسخ اتوماتیک ارسال شود.
در صورتی که هیچ اکانت ایمیل یا فورواردری همنام با Autoresponder ست نشده باشد، به همراه پاسخ اتوماتیک، یک ایمیل خطا بودن آدرس نیز برای فرستنده ارسال خواهد شد.
چگونه Autoresponder را پاک کرده یا تغییر دهم؟
برای این کار ابتدا از صفحه ی اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین روی Autoresponders کلیک نمایید و سپس در جلوی پاسخگوی خودکار خود :

جهت اعمال تغییرات modify را انتخاب کرده
و جهت حذف پاسخگوی خودکار آن را select کرده و روی Delete Selected کلیک نمایید.
ساخت Vacation Response و مدیریت آن 

Vacation Response چیست؟
Vacation Response یا پاسخگوی تعطیلات در واقع یک نوع از Autoresponder هاست. با این تفاوت که شما میتوانید تعیین کنید پیام مورد نظرات را فقط در بازه ی زمانی مشخصی به فرستنده ی ایمیل ارسال نماید. تفاوت دیگر آن با پاسخگو های خودکار این است که ایمیلی که میخواهید روی آن پاسخگوی تعطیلات اضافه کنید میبایست حتما در سیستم موجود باشد.
چگونه یک Vacation Response بسازیم؟
برای ساختن یک Vacation Response ابتدا در کنترل پنل دایرکت ادمین خود در بخش Email management رو آیکن Vacation messages کلیک نمایید تا صفحه ای مطابق تصویر زیر برایتان باز شود :

سپس در این صفحه بر روی لینک Set Vacation Message کلیک نمایید تا صفحه ی مربوط به تنظیم پاسخگوی تعطیلات برای شما بارگذاری شود.

همانطور که مشاهده میکنید تنظیمات موجود در این صفحه بسیار بسیار ساده هستند. کافی است ایمیلی که میخواهید از آن به ارسال کننده های ایمیل پیام اتوماتیک انتخاب شود را برگزیده، در قسمت پایینی پیام مورد نظر خود را بنویسید و پس تنظیم تاریخ، دکمه ی create را بفشارید.
پس از انجام این کار، در بازه ی زمانی انتخاب شده در پاسخ هر ایمیلی که به این آدرس ایمیل ارسال شود، یک پاسخ خودکار در مورد عدم حضور شما (بر اساس متن تنظیم شده توسط خودتان) برای فرستنده ی ایمیل ارسال خواهد شد.
چگونه Vacation Response را تغییر داده و یا آن را حذف نماییم؟
برای این کار از صفحه ی اصلی پنل دایرکت ادمین از بخش Email management روی آیکن Vacation messages کلیک نمایید.
در صفحه ی باز شده در جلوی پاسخگوی مورد نظر در صورت تمایل به اعمال تغییرات بر روی لینک modify کلیک کرده و در صورت تمایل به حذف، پس از انتخاب پاسخگوی مورد نظر بر روی delete selected کلیک نمایید.

آشنایی با Mailing List ها و آموزش استفاده از آنها 

Mailing List ها چه هستند و چه کاربردی دارند؟
فرض کنیم شما صاحب یک فروشگاه هستید و مایلید کاربران خود را به طور مرتب از محصولات جدیدتان با خبر کنید یا اگر تخفیف ویژه ای در جریان است، به آنها هم خبر دهید تا تخفیف را از دست ندهند. برای این کار معمولا از ارسال خبرنامه استفاده میکنند. برای ارسال خبرنامه ها لازم است که لیست از پیش تهیه شده از ایمیلها داشته باشیم. مثلا لیست ایمیل کسانی که مشتری شما هستند یا لیست کسانی که به محصولات کامپیوتری شما علاقه دارند و یا افرادی که مایلند از تمام تخفیف های شما آگاه شوند. به این لیست ایمیل Mailing List میگویند.
چگونه یک Mailing List بسازیم؟
ساختن یک لیست ایمیل بسیار بسیار ساده است. برای این کار از صفحه ی اصلی دایرکت ادمین در بخش Email management بر روی Mailing Lists کلیک نمایید تا صفحه ای معادل صفحه ی زیر برایتان باز شود.

در این صفحه بر روی لینک Create Mailing List کلیک نمایید.

حالا نام مورد نظر لیست ایمیل خود را در قسما List Name وارد کرده و سپس بر روی Create کلیک کنید. توجه کنید که نام لیست شما نباید همنام با آدرسهای ایمیل، پاسخگو های خودکار و یا فورواردر های موجود در اکانت شما باشد. پس از تایید لیست شما ساخته شده و در بخش Mailing Lists شما نمایش داده میشود.
عضویت یا لغو عضویت در Mailing List از طریق ارسال ایمیل 
دایرکت ادمین برای مدیریت لیست های ایمیل از نرم افزار Majordomo استفاده میکند. بنابراین در لیستهای ایمیلش از کاملا از تنظیمات و امکانات این نرم افزار پیروی میکند. برای ثبت نام در یک لیست ایمیل از طریق ارسال پست الکترونیک دو روش وجود دارد :1- یک ایمیل به آدرس majordomo@domain.com ارسال نموده و به عنوان متن آن عبارت “subscribe listname” را بدون دابل کوت وارد نمایید. توجه کنید که منظور از domain نام دامنه ی شما و منظور ازlistname نام لیست شماست.
2- یک ایمیل به آدرس listname-request@domain.com ارسال نموده و به عنوان متن آن عبارت subscribe را وارد نمایید.هر یک از لیست های ایمیل در حالتی دیگر نیز در دسترس هستند. این حالت که Digest نام دارد به شما اجازه میدهد تمام پیام هایی که لازم است به کاربر ارسال شوند را ذخیره کرده و سپس در پایان یک زمان مشخص، مثلا 5 روز یک بار یا هفته ای یک بار آنها را در قالب یک ایمیل بزرگ به کاربر ارسال نمایید. خیلی وقتها کاربران دوست ندارند هر روز پیامی را از طرف شما دریافت کنند، در این حالت استفاده از شیوه ی Digest پیشنهاد میشود. برای اینکه یک کاربر بتواند در لیست شما به فرم Digest ثبت نام کند میتواند از یکی از شیوه های زیر استفاده نماید :1- یک ایمیل به آدرس majordomo@domain.com ارسال کرده و به عنوان متن در آن عبارت Subscribe listname-digest را تایپ نماید. در اینجا listname نام لیست مورد نظر شماست.
2- یک ایمیل به آدرس listname-digest-request@domain.com ارسال نموده و در بدنه ی آن عبارت subscribe را تایپ نماید.شیوه ی لغو عضویت در این لیست ها دقیقا مانند روشهای بالاست، تنها تفاوت در این است که بجای عبارت subscribe میبایست از عبارت unsubscribe استفاده نمایید. Majordomo پس از اتمام عملیات، نتیجه را با ارسال ایمیل به شما اعلام خواهد کرد.عضویت یا لغو عضویت در Mailing List به طور دستی و از طریق کنترل پنل
گاهی پیش می آیند که شما بخواهید چند ایمیل را به صورت دستی وارد لیست ایمیل خود نمایید. البته این شیوه معمولا توصیه نمیشود مگر اینکه شما دلیل موجهی برای این کار داشته باشید و به طور کلی به عواقب آن آگاه باشید.
ایراد این شیوه این است که کاربری که توسط شما به عضویت این لیست در آمده، تا ارسال اولین ایمیل به وی، از عضویت در این لیست آگاه نخواهد شد. فرض کنیم این عضویت برای وی ناخواسته باشد، بنابراین شخص به احتمال بسیار زیاد ایمیل شما را به عنوان اسپم علامت گزاری خواهد کرد. بنابراین از این شیوه استفاده نکنید مگر اینکه واقعا لازم باشد.برای اضافه کردن یک کاربر به لیست ایمیل به طور دستی به شیوه ی زیر عمل کنید :
در جلوی mailing list خود بر روی لینک View کلیک نمایید. (همانطور که میبینید تعداد اعضای هر لیست در جلوی آن به نمایش گذاشته شده است)

در صفحه ی جدیدی که برایتان باز میشود نوع عضویت را تعیین کرده و سپس ایمیل شخص مورد نظر را وارد نمایید. در پایان بر روی Add کلیک کنید تا کاربر به لیست اضافه شود.

منظور از نوع عضویت این است که آیا مایلید کاربر را به صورت معمولی در لیست نمایید و یا اینکه میخواهید از Digest استفاده کنید. تفاوت این دو نوع عضویت در بالا توضیح داده شد.هر زمان که مایل باشید میتوانید با ورود به بخش View ، اعضای لیست را مشاهده کرده و در صورت نیاز آنها را حذف نمایید. برای این کار کافی است عضو یا اعضای مورد نظر را انتخاب کرده و بعد بر روی Delete Selected کلیک نمایید.
تغییر تنظیمات یک Mailing List
هر زمان که مایل باشید میتوانید با ورود به بخش View که در بالا توضیح داده شد و کلیک بر روی لینک change list and digest settings, click here تنظیمات لیست مورد نظر را تغییر دهید.
از طریق این بخش قادر خواهید بود ایمیل های ارسالی را سفارشی کرده، بازه ی زمانی digest ها را تعیین نموده و بسیاری از تنظیمات مهم دیگر را بر روی لیست اعمال کنید.
این بخش تنظیمات بسیار مفصلی دارد که توصیه میشود در صورتی که با تنظیمات نرم افزار majordomo آشنایی ندارید، به این تنظیمات کاری نداشته باشید. تنظیمات این نرم افزار در آینده توضیح داده خواهد شد.
پاک کردن یک mailing list
برای پاک کردن یک لیست ابتدا آن را انتخاب نموده و سپس بر روی Delete Selected کلیک نمایید.
آموزش تنظیم فیلترهای اسپم در دایرکت ادمین 

همگی به خوبی با فیلترهای اسپم آشنا هستیم. این فیلترها قادر هستند که مارا تا حدی از شر دریافت ایمیل های نامناسب و ناخواسته در امان نگه دارند. اما چطور باید این فیلترها را تنظیم کنیم تا تشخیص اسپم به درستی انجام شود؟ برای این کار از امکان SPAM Filters در دایرکت ادمین استفاده میکنیم.
تنظیم فیلترهای اسپم در دایرکت ادمین چگونه انجام میشود؟
ابتدا از صفحه ی اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین در بخش Email Management بر روی SPAM filters کلیک کنید تا صفحه ای مشابه زیر برای شما باز شود :

برای بلاک کردن یک آدرس ایمیل خاص در بخش Block a specific e-mail address ایمیل مورد نظر خود را وارد کرده و بر روی Block کلیک کنید تا دیگر هیچ ایمیلی از این آدرس دریافت ننمایید.
برای بلاک کردن یک دامنه ی خاص در بخش Block mail from an entire domain دامنه ی مورد نظرتان را وارد کرده و بر روی Block کلیک نمایید. دیگر هیچ ایمیلی از این دامنه دریافت نخواهید کرد.
برای بلاک کردن تمام ایمیلهای شامل یک کلمه ی خاص در بخش Block all e-mail containing the word کلمه ی مورد نظر خود را وارد کرده و سپس بر روی Block کلیک نمایید. از این پس هرگاه این کلمه در ایمیلی وجود داشته باشد، آن ایمیل به شما نخواهد رسید.
برای بلاک کردن تمام ایمیلهایی که از حجم خاصی بزرگتر هستند در بخش Block all e-mail larger than سایز مورد نظر را به کیلوبایت وارد نموده و در پایان بر روی Block کلیک نمایید. هرگاه ایمیلی از حجم مشخص شده بزرگتر باشد، به دست شما نخواهد رسید. (هر 1024 کیلوبایت معادل 1 مگابایت است)
دایرکت ادمین به یک فیلتر بزرگسالان نیز مجهز است. در صورتی که امکان Enable adult filter را با کلیک بر روی دکمه ی Enable فعال نمایید، از این پس کلیه ی ایمیلهایی که دارای کلمات یا آدرسهای شناخته شده ی مخصوص بزرگسالان باشند فیلتر شده و از ورود آنها به ایمیل شما جلوگیری خواهد شد. وضعیت روشن یا خاموش بودن این فیلتر در مقابل آن به نمایش گذاشته میشود. مثلا در تصویر بالا این فیلتر خاموش است.در پایان باید مشخص کنید اگر ایمیل با مشخصاتی که شما از پیش تعریف کرده اید برای شما ارسال شد، چگونه با آن برخورد شود. توصیه میکنیم مقدار این آپشن یعنی Action for filter matches را معادل Drop Email قرار دهید تا هیچ یک از ایمیل های فوق به هیچ عنوان وارد ایمیل شده نشوند. خصوصا اگر فیلتر حجم تنظیم کرده باشید. در صورتی که مایلید این ایمیل ها به Spambox شما بروند کافی است در این بخش گزینه ی Send to spambox را انتخاب کرده و روی Save کلیک نمایید.
چگونه یک فیلتر را حذف نماییم؟
همانطور که در تصویر زیر میبینید، لیست فیلتر های شما در بخش SPAM Filters به سادگی قابل مشاهده هستند.

 

کافی است فیلتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس بر روی Delete Selected کلیک نمایید.
استفاده از Webmail در دایرکت ادمین 

برای دسترسی به وب میل خود ابتدا وارد کنترل پنل دایرکت ادمین شوید. سپس از نوار بالایی دایرکت ادمین بر روی Webmail کلیک نمایید. پنجره ای باز میشود و به شما اجازه میدهد بین دو پنل موجود یکی را انتخاب نمایید.

شما میتوانید به دلخواه خود یکی از این دو پنل را انتخاب نموده و وارد آن شوید. از میان دو پنل ایمیل SquirelMail و Roundcube شخصا به شما Roundcube را پیشنهاد میکنم. این پنل کاربر پسند تر بوده و دارای طراحی زیبا و مدرن تری میباشد.
پس از اینکه روی لینک مورد نظر خود کلیک نمایید، صفحه ای باز شده و از شما درخواست میکند اطلاعات ورود خود را وارد نمایید. در اینجا کافی است ایمیل خود را به همراه پسورد آن تایپ نموده و وارد پنل شوید.

توجه کنید که اگر مایلید از ایمیل پیشفرضی که پنل در ابتدا برای شما میسازد استفاده کرده و با آن وارد پنل شوید، باید آن را فرم “username” در بخش نام کاربری وارد کنید و از استفاده ی username@domain.com در این بخش بپرهیزید. در غیر این صورت پنل به شما اجازه ی ورود با آدرس ایمیل پیشفرض را نخواهد داد.
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 142
 • کل نظرات : 3
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 26
 • آی پی امروز : 98
 • آی پی دیروز : 158
 • بازدید امروز : 158
 • باردید دیروز : 398
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 1,403
 • بازدید ماه : 9,891
 • بازدید سال : 17,130
 • بازدید کلی : 501,699